Lodge Time Team Leader
September 2017
Tue 12th Meridian No. 1779 1.00pm Stephen Campbell
Sat 30th Hamilton No 233 4.00pm Angus Ross
October 2017
Fri 13th St Mary Coltness No. 31 6.30pm Andrew D. Millar
Fri 27th Blantyre Kilwinning No. 557 6.30pm Stephen Campbell
Sat 28th St. Clair No. 427 2.00pm Andrew D. Millar
November 2017
Sat 4th Livingstone, Stonefield No. 599 4.30pm Stephen Campbell
Sat 4th Heatheryknowe No. 1461 4.00pm Alexander Kelly
Sat 11th Major Ness No. 948 5.00pm Stephen Campbell
Fri 17th Old Monkland St. James No. 177 7.00pm Norman Carnegy
Fri 17th Kirkhill No. 1230 6.45pm Stephen Campbell
Sat 18th Garrowhill No. 1413 4.00pm Alexander Kelly
Mon 20th St. Andrew Military No. 668 7.00pm Angus Ross
Wed 22nd Hamilton Kilwinning No. 7 6.45pm Angus Ross
Fri 24th Livingstone St. Andrew No. 573 6.30pm Andrew D. Millar
Sat 25th New Monkland Montrose No. 88 3.00pm Norman Carnegy
Sat 25th St. Andrew No. 215 5.00pm Angus Ross
Sat 25th St. Bryde No. 579 4.00pm Alexander Kelly
Sat 25th Dura No. 1513 2.30pm Andrew D. Millar
December 2017
Fri 1st Robert King Stewart No. 919 6.00pm Andrew D. Millar
Fri 1st Buchanan No. 1499 6.30pm Stephen Campbell
Sat 2nd Coltswood No. 1067 4.00pm Norman Carnegy
Sat 2nd Murdostoun Castle No. 1096 5.30pm Andrew D. Millar
Sat 2nd St. Enoch No. 1288 4.00pm Alexander Kelly
Fri 8th St. John Shotts No. 471 7.00pm Alexander Kelly (ADM Team)
Fri 8th St. Andrew Coatbridge No. 544 6.45pm Norman Carnegy
Fri 8th Motherwell Caledonian No. 1228 6.30pm Andrew D. Millar
Sat 9th Clydesdale No. 551 5.00pm Angus Ross
Sat 9th Caldercruix St. John No. 1314 4.00pm Norman Carnegy
Thu 14th Woodhall St. John No. 305 6.45pm Alexander Kelly
Fri 15th Cambuslang Royal Arch No. 114 7.00pm Stephen Campbell
Fri 15th Airdrie St. John No. 166 6.30pm Norman Carnegy
Sat 16th Robert Burns No. 440 4.00pm Alexander Kelly
Sat 16th Whifflet St. John No. 963 4.00pm Norman Carnegy
Sat 23rd St. Thomas No. 306 5.00pm Angus Ross
Wed 27th Operative Lodge of Airdrie No. 203 4.00pm Norman Carnegy
January 2018
Sat 13th Bothwell Brig No. 1229 4.15pm Angus Ross
Sat 20th Larchgrove No. 1518 4.30pm Alexander Kelly
Sat 27th Burns Immortal No. 1730 3.00pm Angus Ross
February 2018
Sat 17th Avon No. 1231 4.30pm Alexander Kelly (2018 team)
March 2018
Tue 6th Griffin No. 1254 7.00pm Stephen Campbell (2018 team)
Sat 31st Fleur de Lys No. 1722 2.30pm Andrew D. Millar (2018 team)
(** Note changes of Dates – please check dates and starting times with Lodge Secretary)
Installations 2016-17
September 2016
Tues 13th Meridian No. 1779 Angus Ross (AK Team)
October 2016
Sat 8th Hamilton No 233 Andrew D. Millar (WP) (Note: Changed from Wed 5th)
Fri 14th St Mary Coltness No. 31 Norman Carnegy
Fri 28th Blantyre Kilwinning No. 557 Alexander Kelly
Sat 29th St. Clair No. 427 Norman Carnegy (Note: 2pm Start)
November 2016
Sat 5th Livingstone, Stonefield No. 599 Alexander Kelly
Sat 5th Heatheryknowe No. 1461 Angus Ross (WP)
Sat 12th Major Ness No. 948 Alexander Kelly (WP)
Fri 18th Old Monkland St. James No. 177 Stephen Campbell
Fri 18th Kirkhill No. 1230 Alexander Kelly
Sat 19th Garrowhill No. 1413 Angus Ross (WP)
Mon 21st St. Andrew Military No. 668 Andrew D. Millar
Wed 23rd Hamilton Kilwinning No. 7 Andrew D. Millar (WP)
Fri 25th Livingstone St. Andrew No. 573 Norman Carnegy (WP)
Sat 26th New Monkland Montrose No. 88 Stephen Campbell
Sat 26th St. Andrew No. 215 Andrew D. Millar
Sat 26th St. Bryde No. 579 Angus Ross (WP)
Sat 26th Dura No. 1513 Norman Carnegy
December 2016
Fri 2nd Robert King Stewart No. 919 Norman Carnegy
Fri 2nd Buchanan No. 1499 Alexander Kelly (WP)
Sat 3rd Coltswood No. 1067 Andrew D. Millar (SC team)
Sat 3rd Murdostoun Castle No. 1096 Norman Carnegy
Sat 3rd St. Enoch No. 1288 Angus Ross (WP)
Thu 8th Woodhall St. John No. 305 Angus Ross (WP)
Fri 9th St. John Shotts No. 471 Norman Carnegy (WP)
Fri 9th St. Andrew Coatbridge No. 544 Stephen Campbell
Fri 9th Motherwell Caledonian No. 1228 Alexander Kelly (N.C. team)
Sat 10th Robert Burns No. 440 Angus Ross (WP)
Sat 10th Clydesdale No. 551 Andrew D. Millar
Sat 10th Caldercruix St. John No. 1314 Stephen Campbell
Fri 16th Cambuslang Royal Arch No. 114 Alexander Kelly (WP)
Fri 16th Airdrie St. John No. 166 Stephen Campbell
Sat 17th St. Thomas No. 306 Andrew D. Millar (WP)
Sat 17th Whifflet St. John No. 963 Stephen Campbell
Tue 27th Operative Lodge of Airdrie No. 203 Stephen Campbell (WP)
January 2017
Sat 14th Bothwell Brig No. 1229 Andrew D. Millar (WP)
Sat 28th Burns Immortal No. 1730 Andrew D. Millar
February 2017
Sat 4th Larchgrove No. 1518 Angus Ross (WP) (Note: Changed from Wed 21st Jan)
Sat 18th Avon No. 1231 Angus Ross (2017 team) (WP)
March 2017
Tue 7th Griffin No. 1254 Alex Kelly (2017 team) (WP)
Sat 25th Fleur de Lys No. 1722 Andrew D. Millar (2017 NC team)
** Note change to date – please check dates and starting times with Lodge Secretary
Updated 28th August 2016